zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |


 
Gmina Słupca

Rajd Rowerowy - \"ZIELONYM SZLAKIEM\"

20.06.2016

         W sobotę 18 czerwca odbył się Rajd Rowerowy pod hasłem „Zielonym Szlakiem”. Celem rajdu było aktywne spędzenie czasu na powietrzu, integracja społeczności przedszkolnej z rodzicami, aktywne zabawy z rodzicami, edukacja zdrowotna w zakresie promowania aktywności ruchowej w życiu wraz z jej realizacją praktyczną.
Zebrane dzieci i rodziców powitała Pani Urszula Michlicka , która zapoznała wszystkich z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jazdy w grupie oraz prawidłowym ubraniu i oznakowaniu rowerzysty.
Tuż przed wyjazdem na szlak na balkonie przedszkolnym pojawiła się Pani Wiosna – rozsypała kolorowe motyle i oznajmiła, że przyszła pożegnać się przed nadejściem Lata. „Wiosna” przed odejściem miała do załatwienia jeszcze kilka spraw, w uporządkowaniu których pomagały jej dzieci - poszukiwały promyków słońca zakopanych pod ziemią, odszukiwały, przeliczały i naśladowały ptaki mieszkające w naszym lesie. Pod kierunkiem Wiosny odbył się także mecz piłki nożnej dla tatusiów, gra w dwa ognie dla mam oraz polowanie na lisa dla przedszkolaków i mam.
Po przybyciu na metę rajdu czekała na uczestników wyśmienita uczta: pieczone kiełbaski i skrzydełka, soki, ciasto, kawa i herbatka.
Pani Wiosna żegnając się z dziećmi rozdała im zaczarowane gwizdki. Tym gwizdkiem mają ją przywołać za rok.
Było naprawdę fajnie!

Wersja do druku
« inne aktualności